Kde sa stretávame

Kde sa stretávame

Stretávame sa na super mieste – priamo v centre Ružomberka na A. Bernoláka 18:

Naši starí rodičia tam kúpili starý dom, ktorý postupne, krok za krokom prerábali do súčasnej podoby..
Základom spoločného života je modlitebňa – príjemný priestor s veľmi jednoduchou výzdobou – centrálnym krížom. Miestnosť je pripravená pre 70 ľudí, v prípade potreby navyšujeme kapacitu na 100. Máme tu priestor pre dospelých aj deti.

Deti majú u nás špeciálne miesto, a teda aj špeciálnu miestnosť. Veríme, že plač v kostole je základom pre hudbu budúcnosti. Deti majú teda určitý priestor aj v rámci bohoslužby. Avšak niektoré časti sú pre nich nudné, a vtedy sa vyberú do nedeľnej školy – „učební“, kde sa cítia ako doma.

Tieto učebne sú počas týždňa využívané aj inak. Stretávajú sa v nich partie chlapov a žien na spoločné modlitby a povzbudenie z Biblie, podporné skupiny zápasiace s rôznymi druhmi problémov, používajú sa na sociálne i duchovné poradenstvo, či prácu dobrovoľníkov.

Máme tu perfektnú záhradu, kam sa chodia hrávať rodičia s deťmi z celého mesta na montessori dielne, a kde usporadúvame párty po táboroch. Neraz však na tomto mieste máme aj bohoslužbu, svadbu, zborovú opekačku, alebo sa tu stretávajú menšie diskusné a študijné skupiny. Snívame však aj o letnom kine – pripravíme ho spoločne?

Ako sa na správu faru patrí, sú tu aj byty, kancelárske priestory, kuchynky, sociálne zariadenia… všetko čo k životu patrí.

Samozrejme, po vzore tých, čo tieto priestory pre nás pripravili, sa snažíme zveľadiť ich aj teraz. Dostavujeme spoločenskú miestnosť s kapacitou 100 ľudí, moderným vybavením, lepšími prevádzkovými nákladmi..

Celý potenciál tohto miesta je tu aj pre vás. Chcete sa zapojiť do aktivít? Príďte na ktorúkoľvek! Chcete zorganizovať vlastnú dobrú vec a hľadáte vhodný priestor? Čakáme na Váš nápad!

0 Comments

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *