O nás

Sme kresťanský cirkevný zbor. Patrime medzi štandardné, aj keď menej známe kresťanské cirkvi, ktoré vznikli v rámci reformácie.

V Ružomberku sa stretávame už viac ako 50 rokov, oficiálne bol samostatný cirkevný zbor založený v novembri 1996.

Iste vás zaujíma čo si o sebe myslíme a na čo sme tu… počas pandémie sme sa za to opäť modlili a spoločne hľadali osobnú odpoveď, ktorá by vystihovala našu aktuálnu situáciu. Radi sa s vami o ňu teraz podelíme:

KTO: Sme veľmi rôznorodá skupina ľudí s bežnými víťazstvami aj zlyhaniami, ktorú spája kresťanská skúsenosť záchrany od hriechu v Ježišovi Kristovi. 

ČO: Našou túžbou je podeliť sa o túto skúsenosť (Mt 5,13-16). Preto vytvárame dynamický priestor pre spoločenstvo s Bohom a ľuďmi. Tento priestor chceme vytvárať hovorením o nádeji v Ježišovi Kristovi, duchovným zápasom o túto nádej, učením sa ako sa zamerať na dobré veci a ako vytvárať skutočné vzťahy. 

PRE KOHO: Naše spoločenstvo je otvorené pre každého z Ružomberka a okolia, kto hľadá dobré veci, kto hľadá priamo Boha, a samozrejme aj pre tých, ktorí ho už našli a túžia po spoločenstve s ďalšími veriacimi. 

PREČO: Robíme to preto, že každý z nás zažil svoj príbeh o tom, ako nás Boh miluje a dal nám nový začiatok. Nechali by ste si to pre seba? My cítime zodpovednosť sa o to podeliť tak, ako sa o to iní delili s nami.  

Vieme, že cirkev je spoločenstvom hriešnych ľudí, ktorí hľadajú nádej v Ježišovi Kristovi. Preto sa toto spoločenstvo nie len formuje, ale aj deformuje. Nemáme ilúzie o tom, že my by sme boli dokonalí a nenárokujeme si výlučnú pravdu. Naopak, chápeme sami seba ako jeden z dielikov rôznorodej cirkvi Ježiša Krista a modlíme sa, aby reforma našej cirkvi naďalej pokračovala. K tomuto hľadaniu pozývame aj Teba. Mnoho ľudí odíde z cirkvi preto, lebo „má byť iná“, no mimo nej jeho viera chradne. Ak medzi nich patríš, skús spolu s nami hľadať pravý význam nasledovania Krista a kresťanského spoločenstva.