Rodinám

Snažíme sa byť kostolom, ktorý pri podporovaní duchovného života myslí na celé rodiny. 

Vybavenie priestorov poskytuje základný komfort pre rodiny s deťmi:
– bezbariérový vstup s kočíkom,
– možnosť účasti na bohoslužbe s kočíkom,
– priestory pre prebalenie a umytie dieťatka: praktický prebaľovací pultík, umývadlo s teplou vodou (zatiaľ len na WC pre mamičky),
– možnosť ohrevu vody / mlieka,
– sme zvyknutí na detský plač, podľa nás patrí k životu cirkevného zboru. 

Hlavné bohoslužby poskytujú duchovné vedenie celej rodine:
– prvá časť bohoslužby obsahuje spoločné uctievanie Boha aktuálnymi piesňami, modlitbami. Je dobré ak dieťa vidí svojich rodičov pri zrozumiteľnom uctievaní Boha. Väčšina detí zvláda tento čas dobre. 
– druhá časť bohoslužby už nie je spoločná. Rodičia ostávajú na homílii, deti odchádzajú do nedeľnej školy – buď do školy pre deti do 5 rokov, alebo do školy pre deti zo ZŠ. Ak rodičia chcú, môžu samozrejme svoje deti sprevádzať. 

Iné pravidelné aktivity počas týždňa sú tiež navrhnuté tak, aby si každý člen rodiny našiel duchovné povzbudenie aj priateľov. 
– Stretnutie žien. Jeden krát za dva týždne sa stretávajú ženy na spoločné rozhovory, modlitby a povzbudenie z Písma Svätého. 
– Stretnutie mužov. Jeden krát za dva týždne sa stretávajú aj muži na spoločné rozhovory, modlitby a povzbudenie z Písma Svätého. 
– Mládežnícke bohoslužby. Každý týždeň sa aj mladí od strednej školy nahor stretávajú na spoločné rozhovory, modlitby, uctievanie hudbou a povzbudenie z Písma Svätého. 
– Kluby mladých. V piatok večer sa mladí stretávajú v klube. Klub nemá pevnú štruktúru, k dispozícii sú hry a iné aktivity. 

Výlety a tábory pokrývajú všetky vekové kategórie, pričom aspoň dva krát do roka je možnosť výletu pre celú rodinu. 
– Rodinný tábor. Jeden krát do roka ideme na rodinný tábor s programom zameraným na duchovný rast dospelých aj detí, a zároveň na to aby si mohli dospelí aj deti spolu oddýchnuť. 
– Rodinný výlet. Spravidla na jeseň zvykneme stráviť predĺžený víkend na chate v blízkosti Ružomberku. Program aj miesto je vybrané tak, aby si deti aj dospelí našli svoj oddych. 
– V lete máme aj tábory pre školákov, stredoškolákov. 

Chcete viac info? Kontaktujte nás na: ruzomberok@baptist.sk